Minuta na rynku domen

Osoby zawodowo zajmujące się domenami internetowymi, często śledzą wszelkie wiadomości z całego świata. Dostęp do informacji i szybkie jej wykoszystanie jest stosowane przez domeniarza. W jaki sposób? Pamiętacie ostatnie konklawe wybierające papieża? Po poznaniu nazwiska papieża szybko te nazwy zostały zarejstrowane. To tylko jeden z przykładów. Następny to Justin Bieber:) Justin Bieber i domeny?:) Jak najbardziej. Minutę po informacji, że ten celbryta został aresztowany, pojawiły się zarejestrowane domeny typu:
bieberarrest.com
bieberarrested.com
bieberbusted.com
biebercrash.com
bieberisinnocent.com
Często wiele osób popełnia błąd tworząc biznes, zapominając o zarezerwowaniu sobie nazwy. Po tem pojawia się problem i często firmy nie stać na odkupienie takich domen. Jarosław Gowin to przyład dobrej świadomości Internetowej. Proszę sobie wyobrazić, że Jarosław Gowin ogłasza powstanie partii Polska Razem, a zapominając o utworzeniu nazwy? Na pewno nazwa zaraz po poznaniu nazwy została by zarejestrowana. Jej wartość może nie byłaby jakaś duża, ale też kwota jej odsprzedania może być liczona w kwocie kilku tysięcy.
Chciałem w tym wpisie podać kilka przykładów,które maja uświadomić czytelnikowi jak ważne jest śledzenie informacji z różnych branż. Przykłady można mnożyć jak minutę po dotarciu wiadomości do publicznej informacji była próba rejestracji domen. Ten wpis to również przestroga, aby sobie zapewnić domenę dla własnego biznesu, niż ktoś to zrobi za nas. Tak łatwo i tanio odkupienie domeny może już nie być.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rejestrowanie domeny i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s