Jarosław Gowin i domena

Pewnie jesteście zdziwieni tytułem tego artykułu:) bo cóż może mieć wspólnego Jarosław Gowin z domenami? Mały wstęp od odpowiedzi na to pytanie.
Nie, wiem czy wiesz, ale najnowsze informacje ze kraju i ze świata są również analizowane przez wielu domainerów. Wiedza i bycie o jeden krok do przodu mogą przełożyć się na zyski. Już kilka minut po tym jak świat dowiedział się, kto będzie nowym papieżem duża część domen z nazwiskiem papieża została zarejestrowana. Tutaj zmierzamy do odpowiedzi na wcześnie postawione pytanie co ma wspólnego Jarosław Gowin z domenami? Tworząc nową partię „Polska razem’ Gowin nie zapomniał o zarejestrowaniu domeny polskarazem.pl. Jeżeli tego by nie zrobił, to zaraz po poznaniu nazwy, wielu domainerów z miłą chęcią zarejestrowałoby taki adres. Wartość takiej domeny bardzo szybko poszybowałaby do góry. Jest to jeden z wielu przykładów, gdzie liczy się szybkość. Jeżeli firma ma wprowadzić nowy model telefonu, to pierwsze co robi, to również rejestruje nazwy domen z nazwą modelu.
Play znana sieć komórkowa nie była właścicielem domeny play.pl, za tą nazwę podobno musieli zapłacić kwotę podobno 7 cyfrową.
Podobna sytuacja rejestracja domeny na przód jest w przypadku np. olimpiady i to za nim poznamy nazwę miasta które przeprowadzi Olimpiadę typu Londyn2030.com
Podsumowując, śledzenie wiadomości może okazać się bardzo dochodowe.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s