EU domena z przyszłością?

Domena z rozszerzeniem .eu powstała w 2006 roku. Od tego czasu liczba rejestracji tej domeny notuje stabilne wzrosty. Pomysł na stworzenie nowego rozszerzenie był bardzo dobry na pewno pod wieloma względami. Wymienić tutaj można choćby na plus argument prestiżowy, Europa ma swoje rozszerzenie, które w jakiś sposób identyfikuje strony internetowe. Inna zaleta, to że dzięki nowemu rozszerzeniu domena stała się szansą na zdobycie taniego, atrakcyjnego adresu dla wielu internautów. Gdy „atrakcyjne” domeny krajowe, globalne były już zarezerwowane, to zdobycie adresu www, nie było takie proste, wymagało to choćby dużo nakłady finansów, by np. odkupić domenę. Dzięki domenie .eu możliwe jest ciągle zarejestrowanie wolnych adresów, które mogą być łatwo identyfikowane w Internecie. Dla wielu domena .eu jest jednak ciągle mało atrakcyjna i prestiżowa. Ciągle liczą się domeny krajowe, czy domeny globalne. Domeny .eu nie osiągają tak zawrotnych cen jak np. domena .com czy też domeny narodowe. Patrząc na dzisiejsze statystyki podane na stronie eurdid.eu jest już 3 miliony 710 tysięcy zarejestrowanych adresów www z końcówką .eu a liczba ta ciągle rośnie. Największą popularnością domeny .eu cieszą się w takich krajach jak:

1.Niemcy 1 milion 142 tysiące

2.Holandia 483 tysiące

3.Francja 379 tysięcy

4.Wielka Brytania 377 tysięcy

5.Polska 238 tysięcy

Parząc na liczbę nowych rejestracji i poziom odnowień (sięgający powyżej 80%) o przyszłość domeny .eu możemy być spokojni.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Domeny i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s