Przyszłość domeny .eu

Domena .eu pojawiła się w roku 2006 od tego czasu liczba rejestracji rosła stabilnie, ale nie jakoś gwałtownie. W ciągu jednego kwartału przybyło ponad 60 tysięcy domen, czyli wzrost jest, tylko jak dla mnie nie zbyt duży. Domena .eu znajduje się dopiero na 11 miejscu w domenach TLDs. Oczywiście pierwsze miejsce w tym zestawieniu nie może należeć do nikogo więcej jak domeny .com, która liczba wynosi ponad 100 milionów. Drugie miejsce należy do domeny narodowej Niemiec. Domen z rozszerzeniem .de jest ponad 15 milinów.
Wróćmy jednak do domeny .eu. Jaka jest jej przyszłość? Domena .eu jest często alternatywą dla pozyskania dobrego adresu, gdy najpopularniejsze rozszerzenia są zajęte (com, net, info, de) klienci szukają tańszej alternatywy. Wiadomo, że ceny domen com osiągają duże pieniądze, wiele osób chce oszczędzić i wybiera to rozszerzenia. Duży wpływ na przyszłość będzie pojawienie się nowych rozszerzeń.
Domena .eu ma szansę przekroczyć liczbę 4 miliona już w 2013 roku. Na uwagę zasługuje również, że domena ta ma duży współczynnik odnowienia wynoszący ponad 80 procent.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Domeny i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s